Únor

 

 

Nejvíce oslabený orgán v měsíci únor jsou ledviny

V únoru bývají nejvíce oslabené ledviny. Na rozdíl od ostatních orgánu se jejich dysfunkce neprojevuje bolestí, proto jejich sníženou funkci nemusíme vůbec postřehnout, i když větší dysfunkce může být doprovázena menší bolestí v spodní části zad, konkrétně v křížové oblasti. Nejlepší způsob jak se přesvědčit o stavu ledvin je pravidelná reflexní diagnostika, prozradí nám jejich sebemenší dysfunkci. Kromě reflexní diagnostiky nás na sníženou činnost ledvin můžou upozornit bolesti kolen z vnitřní strany, potíže s močením, nebo narušená funkce pohlavních orgánů.

Dysfunkce ledvin je úzce spjata s nedostatečným vylučováním toxických látek z těla. Ledviny jsou klíčovým orgánem při detoxikaci organismu, proto je zatěžujeme co nejméně, vyhýbáme se zvýšené konzumaci alkoholu, uzenin, sladkostí, slazených nápojů, mléka, mléčných výrobků a úplně vypustíme kávu s mlékem, která má kyselé pH, čímž způsobuje překyselení organismu. Dodržujeme pitný režim, ve kterém by měla převládat obyčejná voda (min. 1 litr na 50 kg váhy) a bylinné čaje.

Jako párový orgán ledviny představují upřímnost ve vztazích. Každá potlačená, nepřiznaná emoce, která vzniká ve vztahu k nejbližším lidem, snižuje energii ledvin. Jestli tento stav trvá delší dobu, dojde k jejich poškození. Ledviny silně oslabuje strach. Bolest z reflexní plošky ledvin často odezní po vyjádření nejsilnější nepřiznané emoce.

Reflexní plošky ledvin mačkáme pravidelně (nejlépe každý den, alespoň 2-3 krát) na obou chodidlech a podle jejich stavu je masírujeme od 3 do 10 minut. Jestli se v reflexní plošce objeví ostrá bolest, tak plošku až do odeznění bolesti pouze hladíme.
 

 

Reflexní terapii je vhodné doplnit pitím ledvinového čaje (Jančův ledvinový čaj). Pije se 3 x denně, jednu polévkovou lžíci směsi zalijeme 1/4 l vařící vody, necháme 15 minut vyluhovat a pijeme ho vlažný asi 10 minut před jídlem.

Složení ledvinového čaje je:

•    Celík zlatobýl (solidago virgaurea) 3 díly

•    Přeslička rolní (equisetum arvense) 1 díl

•    Truskavec (polygonum aviculare) 1 díl

•    Vrbice bílá (polygonum lapathifolium) 1 díl

V období pití ledvinového čaje pijeme ještě více tekutin než obyčejně, až na minerálky.

 

 

Vliv znamení Vodnáře na orgány

Vodnář ovlivňuje lýtka, holeně, kotníky, paty a křečové žíly. Cokoli v zimním období pro tyto části uděláme, bude na ně mít blahodární účinek, může to být například pití čaje z pohankových natí či slupek. Pohanka obsahuje hodně rutinu a ten udržuje pružné cévy a tím zmírňuje a léčí křečové žíly, hemeroidy a zabraňuje vzniku modřin.

Preventivní opatření proti křečovým žílám: Při odpočinku dáváme nohy výše, než je srdce, propínáme špičky v obou směrech tak, až dojde k zatnutí lýtkových svalů, čímž dojde k povzbuzení krevního oběhu. Nohy sprchujeme střídavě teplou a studenou vodou a proud vody směrujeme vždy zdola nahoru. Jestli máme možnost, navštívíme saunu. Omezíme dlouhé stání a sezení (ohnuté nohy tlačí na cévy), vyvarujeme se úzkým kalhotám a těsným ponožkám. Lidé s křečovými žílami by měli nosit stahovací punčochy, protože ty vyvíjejí největší tlak kolem kotníku a směrem vzhůru jejich tlak na nohy klesá, čímž zabraňují hromadění krve v žilách.

Dodržujeme pitný režim a do jídelníčku zařadíme jablka, zelenou listovou zeleninu, celozrnné těstoviny a pečivo, hnědou rýži a potraviny s vitamínem E (semena, ovesné klíčky, avokádo a ořechy), cibuli, slunečnicová a dýňová semínka (obsahují zinek).

 

 

Toto autorské dílo je registrováno u Art & Copyright pod číslem 080-02-13-03.

 

Jakékoliv kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno. K užití díla chráněného autorským zákonem může dojít pouze se souhlasem autora.