Květen


 

Nejvíce oslabený orgán v květnu je srdce

V květnu ze všech orgánů bývá nejvíce oslabené srdce, netýká se to jen jeho fyziologické, ale týká se to i jeho citové stránky. Původem některých „bolestí“a dysfunkcí srdce (bušení srdce, arytmie, pychání nebo bolest v oblasti srdce) bývá zlá životospráva, větší duševní vypětí, silné emoce, čistě racionální pohled na svět, „uzavřené srdce“, stres, ale hlavně strach. Právě v případě strachu dochází k zúžení srdeční čakry, protože láska bývá nahrazena strachem. Strachu se můžeme zbavit dvěma způsoby, buď jej nezaujatě pozorujeme, čímž oslabujeme jeho intenzitu, nebo jej proměňujeme na lásku následovním způsobem: 3x po sobě opakujeme: „Strach přeměňuji na lásku.“

Aby mohlo naše srdce správně fungovat, musíme mu pravidelným pohybem zabezpečit dostatečné okysličení, v případě potřeby doplnit hořčík a starat se o uvolněnou páteř jak krční, tak hrudní, čímž srdci zabezpečíme dostatečnou inervaci. Vlivem zablokované páteře může dojít k zvýšení krevního tlaku, co může mít za důsledek infarkt.

Existují dva typy reflexních zón srdce:



  • orgánová reflexní ploška leží těsně pod základním kloubem palce na vnitřní hraně obou chodidel. Používá se hlavně při diagnostice. Jako u všech plošek platí pravidlo, že ji v případě velké bolesti pouze hladíme.
     
  • kauzální (příčinná) reflexní ploška se nachází těsně pod hlavními klouby prstů levé nohy. Ploška se stláčí klešťovitě, současně nárt i chodidlo a používá se při terapii nebo při první pomoci.

Léčivé bylinky příznivě působící na srdce jsou kozlík lékařský (Valeriana officinalis) a buřina srdečník (Leonurum cardiaca).


 

Vliv období znamení Býka na orgány (21.421.5)

Býk ovlivňuje krk, mandle, čich, chuť, týl, šíji, krční páteř a ramena.

Blokády horní části krční páteře mohou způsobit pocit nevolnosti, točení hlavy, migrénu a nespavost. Nejlepší uvolnění krční páteře poskytuje třístupňová reflexní terapie.

Ranní opláchnutí krku a dekoltu studenou vodou a vmasírování krému směrem k bradě omladí pokožku a podpoří tok lymfy.

Domácí léčba proti bolesti šíje: lehneme si na postel a pod krk si dáme teplý polštář naplněný špaldovými slupkami.
Cviky na uvolnění šíje: posadíme se rovně, nejlépe na obyčejnou židli, opřeme se a hlavou pohybujeme od jednoho ramene k druhému a zpět. Opakujeme pět krát. Pozor hlavu nikdy nezakláníme, spíš ji tlačíme dolů. Během cvičení dýcháme pomalu a zhluboka. Další cvik na uvolnění šíje je: zvedneme pravou ruku a dlaň položíme na levý spánek, jemně rukou tlačíme hlavu k pravému rameni, hlava přitom klade jemný odpor. Opakujme stejně i s levou rukou. Zopakujeme 5x pro každou ruku. Důležité je během cvičení držet hlavu rovně.

Cvik pro posílení ramen: pokrčíme ramena a zároveň je zatlačíme co nejvíce dozadu, počítáme do pěti, pak je povolíme a necháme je povolená, než napočítáme do pěti. Celý postup zopakujeme pětkrát.

V tomto období zbytečně nenamáháme hlasivky, naopak dbáme o pravidelné zvlhčování sliznice krku, to znamená, že pijeme hodně tekutin. Jestli chraptíme, pijeme čaj z bezinky, lipového květu a ostružiny, nebo kloktáme teplým odvarem z nadrceného hřebíčku. Proti bolesti v krku pomáhá několik minut žvýkat lžičku semínek anýzu, nebo 3x denně žvýkat lžičku lněného semínka s medem (v poměru 3:1).

Domácí recept proti zápachu z úst: ve sklenici horké vody rozpustíme lžíci medu a lžíci skořice a každé ráno výslednou směsí kloktáme.

 

 

Toto autorské dílo je registrováno u Art & Copyright pod číslem 080-02-13-03.

 

Jakékoliv kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno. K užití díla chráněného autorským zákonem může dojít pouze se souhlasem autora.