Březen

 

 

Nejvíce oslabený orgán v březnu je žlučník

V březnu je nejvíce ze všech orgánů citlivý žlučník. V případě jeho oslabení nebo dysfunkce dochází k bolestem velkých kloubů, jako jsou ramena, kyčle, kolena z vnější strany a lokty, také se zvyšuje riziko jejich úrazu a poškození. Oslabený žlučník může způsobit i narušení nervového systému.

Z psychických faktorů na žlučník nepříznivě působí potlačovaná zlost, hněv a agrese, také mu škodí, když tyto emoce projevujeme vůči vnějšímu světu. Pomůžeme mu však tím, když si tyto emoce přiznáme a přeměníme je na lásku, nebo na jinou energii, kterou k životu potřebujeme. Při proměňování emocí třikrát zopakujeme: "zlost přeměňuji na lásku". Nejlepší cesta jak se negativních emocí zbavit je jejich nezaujaté pozorování, protože tehdy dochází k jejich oslabování a rozpouštění.

Dysfunkce žlučníku léčíme užíváním tinktury z vlaštovičníku v ředění D3 - 3x15 kapek před jídlem a to minimálně 40 dní. Na pročištění žlučníku a žlučovodů existuje další účinný recept, který provádíme jen tehdy, pokud zrovna netrpíme zácpou. K tomuto postupu bychom měli přistupovat s důvěrou. Tři dny před očistou nejíme maso, ani masové výrobky a pijeme jablečnou šťávu, v den očisty nic nejíme a pijeme pouze čistou vodu. Je důležité, abychom dodrželi čas očisty mezi 19 a 20 hodinou, tehdy žlučník pracuje. K očistě potřebujeme 2 dcl panenského olivového oleje a 2 dcl čerstvé citrónové šťávy. Než začneme s užíváním oleje a citrónové šťávy uděláme několik úklonů vlevo a lehneme si na bok, na oblast jater, která se nachází vpravo pod posledním žebrem, a přiložíme si na tam termofor. V 19. hodin začneme s procedurou užívání oleje a citrónové šťávy, pak každých 15 minut užijeme 3 lžíce olivového oleje a hned potom 3 lžíce citrónové šťávy a znovu si lehneme. Dbáme na to, aby byl termofor stále stejně teplý, protože játra jsou citlivá na změny teploty. Oblast jater zahříváme od začátku procedury dvě až tři hodiny, klidně můžeme i déle. Vylučování škodlivých látek a usazenin z jater a žlučníku probíhá během následujících 24 hodin, ze střev se můžou nečistoty vylučovat déle, proto je vhodné provádět očistu, když máme čas, např. o víkendu. Týden po očistě jíme pouze vegetariánskou stra­vu. První den se doporučuje snídat ovesnou kaši s nastrouhanými jablky a medem. První rok by se očista měla provádět jednou za čtvrt až půl roku, později stačí jednou za rok, záleží to však na individuelní potřebě.
Pokud si někdo netroufá na popsanou kúru, může zkusit pomalou metodu podle Svíceny, která spočívá v tom, že asi půl roku každé ráno na lačno užívá 1,5 lžíce olivového oleje, 1 lžíci medu a 1 lžíci čerstvé citrónové šťávy. 
Pro dobrou funkci žlučníku (správný odtok žluči) stojí za to vyzkoušet směs pampelišky (kořen), jalovce (kořen), krušiny (kůra) a máty (listí). Byliny smíchané ve stejném poměru (každá tvoří 1 díl směsi) užíváme jako bylinný čaj:1 lžíci směsi zalijeme 1 sklenicí vroucí vody a necháme 1 hodinu louhovat, scedíme a pijeme denně před jídlem.

Při vážnějších, ale i lehčích žlučníkových potížích je nutné dodržovat přísnou dietu (omezit živočišné tuky, smažená a pálivá jídla, mléko, atd.).

Reflexní místo žlučníku se nachází na nártu pravé nohy uprostřed mezi 4. a 5. nártní kůstkou. V případě bolesti reflexní plošku pouze hladíme a mačkáme to samé místo na levém nártu. Společně s ploškou žlučníku působíme na plošku žlučovodů a dvanácterníku, protože vlivem stresu může docházet k ucpání žlučovodů a tím pádem i k uzavření vývodu do dvanácterníku, dále působíme na plošku jater (viz rada na měsíc duben) a na plošku solar plexu.

 

 

Vliv období znamení Ryb na orgány (21.2 – 20.3)

Ryby ovlivňují chodidla, chůzi a lymfatický systém.

Nohám lze ulevit koupelí a klasickou masáží, daleko účinnější je však reflexní masáž nohou, zaměřená na chodidla a spojená s lymfatickou masáží. Na chodidlech se nacházejí akupresurní a reflexní body, které jsou nervovým systémem propojeny s určitými orgány nebo částmi těla.

Drsnou a zrohovatělou kůži na patách zjemníme tím, že si paty potřeme čerstvě nakrájeným citronem.

Lymfatický systém je systém cév a uzlin, kterými proudí tekutina zvaná lymfa, ta vstřebává přebytečné tekutiny a nečistoty a vylučuje je z těla ven. Přetížení lymfatického systému se projevuje pocitem těžkých, unavených nohou a otékáním kotníků, tento efekt je výraznější večer a po námaze. Lymfatickému systému uleví důkladné vypocení, ať už v práci, při sportu nebo v sauně. Nesmíme však zapomenout doplnit ztrátu tekutin. Čerstvá zelenina a ovoce také pročisťují lymfatický systém, naopak alkohol, káva, cigarety a léky jej během období, kdy je měsíc postaven ve znamení ryb zanášejí mnohem intenzivněji než jindy.

 

 

Toto autorské dílo je registrováno u Art & Copyright pod číslem 080-02-13-03.

 

Jakékoliv kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno. K užití díla chráněného autorským zákonem může dojít pouze se souhlasem autora.